Co należy przygotować przed weselem?

Akcesoria i dodatki ślubne, Sale weselne

Dzień ślubu jest bardzo ważny i zazwyczaj zwieńczony jest weselem. Wesele dla wielu osób jest okazją na spędzenie tego ważnego dnia wraz ze swoją rodziną oraz znajomymi. Przygotowania do wesela należy rozpocząć odpowiednio szybko, dzięki temu nic nas nie zaskoczy! Najważniejszą kwestią jest sala weselna, w której będzie odbywało się przyjęcie. Oferty są bardzo rozbudowane, można wybierać małe sale na wsi, albo wielkie sale bankietowe w centrum miasta! Różnorodność oraz wielka rozpiętość cenowa pozwalają na wybranie najlepszej oferty.

Kiedy sala weselna powinna zostać zarezerwowana?

Salę weselną najlepiej zarezerwować rok przed weselem, kiedy już ustalony został ostateczny termin, ale uwaga – bardzo dobre i popularne sale weselne często mają terminy zamówione już na dwa lata do przodu! Warto się dowiedzieć o dostępne terminy, dzięki temu wesele będzie mogło się odbyć w wymarzonym miejscu.

Rezerwacja cateringu, fotografa oraz zamówienie zaproszeń

Także na rok przed weselem należy poszukiwać cateringu lub restauracji, która zajmie się gotowaniem. Nie można zapomnieć o fotografie i kamerzyście, których także trzeba zarezerwować dużo wcześniej. Kwestie związane z ubiorem oraz zaproszeniami dla gości należy rozstrzygnąć pół roku przed planowaną uroczystością, dzięki temu goście będą mieli odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do tego dnia, a także my sami będziemy szybciej wiedzieć, ile osób pojawi na naszym weselu. Zajmując się wszystkimi tymi kwestiami w odpowiednim terminie uniknie się stresu przed weselem, a przygotowania nie będą chaotyczne i bardzo nerwowe.

2 comments

  • My mamy już wybraną salę, opłaconego DJ-a i fotografa. Resztę będziemy ogarniać w przyszłym roku przed weselem. Teraz mamy ważniejsze sprawy do załatwienia – wyprawka dla dziecka 😉 Wesele może zejść na drugi plan.

  • Super napisane, bardzo rzetelny, rozbudowany, pomocny tekst.
    Dokładnie tak jest, najpierw sala weselna, potem zaproszenia ślubne, następnie rozesłanie do gości i na „finiszu” suknie etc 😉 Super!

Dodaj komentarz