Przebieg mszy świętej podczas ceremonii ślubnej

Atrakcje weselne

Jeszcze do niedawna, uważano iż sama ceremonia ślubna musi zawsze przebiegać , czyli w tradycyjny sposób. Jednak coraz częściej odchodzimy od stereotypowych i wszystkich nam znanych koncepcji, odrzucając przy tym pewne przesądy a niekiedy także zwyczaje, decydujemy się na bardziej nowoczesne czy indywidualne rozwiązania. Warto zadać sobie pytanie, czy oczekujemy tego aby ceremonia przebiegała w tradycyjny i wszystkim nam dobrze znany sposób, czy raczej pragniemy zupełnie czegoś odmiennego, i po podjęciu odpowiedniej decyzji, realizować ją w tym zakresie. Problemem tutaj nie jest nasze miejsce zamieszkania, kultura, tradycja czy skąd tym bardziej pochodzimy, lecz przede wszystkim nasze pragnienia oraz chęci. Obecnie możemy zorganizować ślub na wiele ciekawych, dowolnych wręcz sposób, co za tym idzie wcale nie straci on na wartości jako uroczystość, przyjmuje się jednak iż nawet innowacyjne, ekstrawaganckie czy nowoczesne wesela, powinny przeplatać się jednak z tradycją. Warto ją w pewnym sensie kultywować, uwzględniając chociażby pierwszy taniec czy podziękowania dla rodziców państwa młodych, to coś co przechodzi z pokolenia na pokolenie. Nie oznacza to jednak, iż sama zabawa weselna musi odbywać się w miejscu gdzie ślub brali nasi znajomi, ewentualnie suknia ma być klasyczna podobnie zresztą jak ubiór pana młodego. Ceremonia jednak niech będzie tak zaplanowana, by jej przebieg odpowiadał naszym oczekiwaniom, dlatego warto przeanalizować wszystkie dostępne rozwiązania.

3 comments

  • Chodzi przede wszystkim o to, by para młoda była zadowolona. Ale iść wszystkim na przekór tez nie można. Najlepszy jest jakiś kompromis.

  • Też mi się wydaję, że nie ma co się przejmować tym co ludzie pomyślą. To nas ślub i warto przeprowadzić go w taki sposób by nas zadowolił.

Dodaj komentarz