Jak wybrać obrączki ślubne?

Akcesoria i dodatki ślubne

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu zakochanych osób, to dzień, w którym ślubują sobie miłość do końca życia i w końcu zaczynają tworzyć rodzinę. Symbolem połączenia małżonków są obrączki ślubne, bez których chyba nikt nie wyobraża sobie tego dnia. Jak je wybrać? Na początek należy określić, jakie obrączki chce się zakupić – srebrne, złote, a może wykonane z innych materiałów? Każda z propozycji posiada dodatkowo wiele opcji, i tak można kupić obrączki wykonane z żółtego, białego lub różowego złota.

Materiał i kolor obrączek ślubnych

Im bliżej ślub, tym intensywniejsze powinny być nasze poszukiwania. Optymalnym terminem do załatwienia spraw związanych z obrączkami są cztery miesiące przed ślubem, dzięki temu jubiler będzie miał wystarczająco dużo czasu na wykonanie zamówienia, a w razie gdyby coś nie poszło po naszej myśli, to zawsze zostanie trochę czasu na to, aby zakupić inne obrączki ślubne. Większość par wybiera obrączki w tym samym stylu, jest to najpowszechniejsza praktyka, ale zdarzają się także przypadki kupowania zupełnie odmiennych od siebie obrączek.

Grawer z imieniem partnera i partnerki

Osoby biorące ślub i chcące pamiętać zawsze o tym dniu, często decydują się na wykonanie wewnątrz pierścionka grawera z datą i imieniem partnera lub partnerki. Podczas wyboru obrączek nie można zapomnieć o dobraniu odpowiedniego rozmiaru!

Rozmiar obrączek ślubnych

Najlepiej dobrać go mierząc palec u jubilera i przymierzając pierścionki o danym wymiarze. Na wybór rozmiaru dobrze udać się w chłodniejszy dzień, ponieważ w upały dłonie i palce często puchną, przez co rozmiar będzie za duży.

Dodaj komentarz