Organizacja wesela

Jak zorganizować udane wesele?

Atrakcje weselne, Dekoracje weselne, Fotografia ślubna i filmowanie, Porady ślubne

W Polsce od dawna przyjęło się organizowanie dużych wesel, na które zaprasza się rodzinę i przyjaciół, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Wszystkim młodym parom zależy na przygotowaniu pięknego ślubu i udanego przyjęcia weselnego, które po latach będą dobrze wspominane przez gości. Przygotowanie całej tej oprawy oraz zaplanowanie wydarzenia zajmują niemało czasu, bo trzeba zadbać o każdy szczegół.

Jak dobrze zaplanować wesele?

Przygotowania do wesela należy rozpoczynać na około 18 miesięcy przed planowaną datą. Organizacja wesela to przedsięwzięcie wieloetapowe, dlatego warto wszystko szczegółowo rozplanować. Młodzi już na samym wstępie powinni zdecydować, czy nie chcą zatrudnić wedding plannera. Dzięki konsultantowi ślubnemu można zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Dobry wedding planner zajmie się organizacją ślubu i wesela a ponadto będzie dobrym źródłem inspiracji.

Wedding planner

Pierwsze decyzje jakie należy podjąć to wybór ślubu kościelnego lub cywilnego oraz jego miejsca. Obecnie coraz więcej młodych osób stawia na ślub w plenerze, który może być niezwykłym wydarzeniem. Z pewnością trzeba będzie też ustalić liczbę gości na weselu, bo bez tego nie można zarezerwować sali bankietowej. Dobrze jest więc jak najszybciej stworzyć chociaż wstępną listę gości. Terminy, które warto zarezerwować jak najwcześniej to właśnie sala bankietowa, fotograf ślubny, muzycy albo DJ na wesele oraz samochód na wesele. Wybierając fotografa, który wykona sesję ślubną zwykle zamawia się także filmy weselne oraz atrakcje takie jak fotobudka. 

Dekoracja światłem

O czym należy pamiętać szykując się do ślubu i wesela?

Przygotowania do wesela będą obejmowały także kilka kwestii formalnych. Należy pamiętać o wzięciu udziału w naukach przedmałżeńskich oraz o dopełnieniu formalności w urzędzie stanu cywilnego. Odpowiednio wcześnie trzeba wybrać i poprosić świadków. Ważnym etapem przygotowań będzie także wybór i zamówienie zaproszeń a w późniejszej kolejności osobiste zaproszenie gości. Dla młodej pary dość emocjonujący jest także wybór strojów ślubnych. Zakup sukni ślubnej powinien odbyć się odpowiednio wcześnie, bo w salonach sukien ślubnych również obowiązują dalekie terminy rezerwacji. Pani młoda w ramach dbania o swój wizerunek powinna także umówić się do fryzjera oraz do stylistyki makijażu. Ponadto warto przygotować podziękowania dla gości oraz dokonać wyboru utworów muzycznych na wesele.

ślub w plenerze

Jakie ustalenia należy zrobić na sali bankietowej?

Na sali bankietowej odbędzie się najdłuższa część imprezy, warto więc odpowiednio wcześnie się do tego przygotować. Ważnym etapem przygotowań będzie wybór menu, alkoholi oraz tortu. Sala weselna na tę okazje powinna mieć piękny i niecodzienny wygląd. Należy zadbać o takie elementy jak technika estradowa czyli piękna dekoracja światłem, żywe kwiaty weselne czy napis LOVE. Równie istotne będzie to, jak prezentuje się ścianka za młodymi oraz dekoracje weselne, które zostaną umieszczone między innymi na stołach. Bardzo często korzystając z pomocy jednej firmy dekoratorskiej można jednocześnie zamówić bukiety ślubne, dekorację samochodu oraz dekoracje przed domem pani młodej. Ważnym etapem ustaleń na sali bankietowej powinno być także spisanie scenariusza całej imprezy.

Dzień ślubu to moment bardzo ważny dla nowożeńców oraz ich najbliższych rodzin. Warto więc przygotować piękne wesele, z niebanalnymi atrakcjami i pięknymi dekoracjami. To dzień odświętny i elegancki, należy więc zadbać o to, by wszystkie szczegóły były dopięte na czas. Bardzo dobrym pomysłem jest korzystanie z pomocy konsultantów ślubnych.

Ze swojej strony polecamy usługi Event Wizards Organizacja wesela Warszawa

Dodaj komentarz