Jak zorganizować wesele idealne?

Atrakcje weselne, Oprawa muzyczna na wesele

Organizacja ślubu jest ważnym wydarzeniem, a ten dzień jest na pewno jednym z najważniejszych dni w życiu przyszłych małżonków. Dzień ślubu powinien być idealny, tak samo jak wesele! Ale co zrobić, aby właśnie takie ono było?

Na pewno kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Wesele w plenerze, wesele w zamku a może wesele w restauracji? Przebierać można pośród różnych ofert i wybór wcale nie jest taki prosty! Na pewno miejsce należy dobrać do warunków atmosferycznych, które w danym czasie mogą panować. Wesele w plenerze zimą to niekoniecznie dobry pomysł. W każdym wypadku trzeba też przygotować się na ewentualne załamanie pogody i organizując zabawę na świeżym powietrzu dobrze jest mieć do dyspozycji rozkładany namiot pod którym goście będą mogli się ukryć w razie przelotnego deszczu.
Organizując wesele warto zadbać także o różne atrakcje weselne. Często na ślubach pojawiają się fotobudki, a zdjęcia wykonane przy ich pomocy wklejane są do księgi gości. Poza fotobudką oferowane są inne atrakcje weselne, taki jak na przykład: fontanna czekoladowa, pokazy iluzji, pierwszy taniec w dymie, wypuszczanie lampionów szczęścia czy wypuszczanie białych gołębi. Dosyć popularni stają się także animatorzy dla dzieci, którzy zabawiają je podczas trwania wesela. Dzięki temu młodsze dzieci nie nudzą się i nie przeszkadzają rodzicom, tym samym pozwalają im na dłuższą zabawę na weselu.
Podczas organizowania wesela nie można zapomnieć o tym, że powinien zagrać na nim zespół weselny albo DJ. Muzycy dbają także o to co dzieje się na weselu, zapowiadają zabawy weselne oraz różne atrakcje. Najlepiej jest wybierać tylko sprawdzone osoby, które doskonale odnajdują się na scenie i potrafią rozruszać każdego gościa. Repertuar muzyczny zależy oczywiście od preferencji Młodej Pary, a zazwyczaj pojawiają się w nim zarówno nowe jak i starsze przeboje.
Zorganizowanie idealnego wesela jest trudne i każdemu mogą zdarzyć się małe wpadki. Nie warto się nimi przejmować, bo goście na pewno nie będą ich pamiętać, a wspominać będą jedynie miłe chwile.

17 comments

  • Nie ma czegoś takiego jak wesele idealne. Zawsze komuś coś nie będzie odpowiadać, jak to normalnie w życiu. Warto się jednak wystrzegać pewnych błędów, o których można przeczytać tutaj www .exitdoor .pl/zwiazki/wesele-10-bledow/ Polecam.

  • A da się nie zwariować? Ja czasami już odchodzę od zmysłów 😉 Ale to pewnie dlatego, że jestem perfekcjonistką i chciałabym żeby wszystko było idealne! Ale na szczęście większość rzeczy mam już ogarniętych teraz jeszcze tylko zostało wymyślenie głównej atrakcji. Znalazłam fajną ofertę tutaj http://www.cocktail-world.pl/pl/oferta/dla-firm/bar-kawowy/ a u mnie sami kawosze więc może to będzie dobry pomysł!

  • Fantastyczny artykuł! I tyle pomysłów! Muszę kilka wybrać, bo wszystkie to zdecydowanie za dużo, ale zdecydowanie podzielam kreatywność 🙂 Słyszałam też, że świetnym pomysłem jest barman na wesele. Moja koleżanka mówiła, że goście u niej z tego powodu byli zachwyceni, a drinki przepyszne 🙂

  • Istotna kwestią każdego wesela, jest zagwarantowanie dobrej zabawy do samego końca. W tym celu warto pomyśleć o zespole muzycznym. Taki zespół najlepiej żeby składał się z perkusisty, gitarzysty basisty oraz śpiewaka lub śpiewaczki. To pozwoli na zaaranżowanie muzyki i śpiewu na żywo, a tym samym odda swój niesamowity klimat.

  • Jak się odpowiednio wcześniej podejdzie do tematu, bez większego problemu wszystko się załatwi i dopnie na ostatni guzik. Nie ma rzeczy nie możliwych, są tylko trudne do wykonania 🙂

  • Wystarczy wszystko dobrze z głową to zaplanować i na pewno się uda atrakcje weselne też ważna rzecz i nie można zaniedbać niczego a jak ktoś sobie nie radzi to może wynająć firmę która jedną cześć wesela weźmie na siebie 😉

  • Jeśli mowa o atrakcjach – u nas rewelacyjnie sprawdził się mobilny bar kawowy, no cudo! Organizowała nam to firma z Krakowa, Perfect Service. Do tego wybraliśmy herbatę i słodkie i słone przekąski, goście byli naprawdę zaskoczeni i zadowoleni 😉

  • Myślę, że już z doświadczenia mogę powiedzieć coś o udanych weselach. Faktycznie, wszystkie czynniki opisane w tym artykule mają znaczenie- każdy element powinien być zapięty na ostatni guzik. Odpowiednia sala ze świetnie dobraną obsługą, zaskakujące atrakcje dla starszych i młodszych i zespół, który właściwie wkomponuje się to otoczenie. Jest jednak coś, co może nie pozwolić na wykorzystanie tego potencjału. A mianowicie- goście. To tylko od ich charakteru i chęci do zabawy zależy czy impreza się uda. Widziałem byle jak przygotowaną uroczystość, którą skorzy do zabawy weselnicy przemienili we wspaniałe, pamiętne wydarzenie. Innym razem byłem świadkiem świetnie zorganizowanego wesela, na którego parkiecie były pustki.

  • Dobra organizacja wesela to podstawa w końcu to wydarzenie będziemy wspominać przez całe życie.

Dodaj komentarz