Lista piosenek na wesele 2020

Piosenki weselne – lista wyjątkowych utworów w 2020 roku

Oprawa muzyczna na wesele

Każda playlista piosenek weselnych powinna być odpowiednio zróżnicowana, zawierać zarówno romantyczne, powolne ballady idealne na pierwszy taniec młodej pary, jak i szybkie, skoczne piosenki weselne zachęcające gości do wstawania od stołu. Wybór muzyki na wesele jest bardzo trudnym zadaniem, gdyż to ona znacząco wpływa na odbiór imprezy. Powolne kompozycje znakomicie nadają się na początek uroczystości, kiedy goście będą zasiadać do stołu i nawiązywać między sobą interakcje. Melodie szybkie, bardziej żywe są nieodłącznym elementem oczepin i zabawy w późniejszych godzinach. Dobór odpowiednich piosenek weselnych, a co nawet ważniejsze kolejność ich grania jest bardzo ważna i z pewnością pomoże odpowiednio zapamiętać parze młodej jedno z najważniejszych wydarzeń jej życia, a gościom weselnym pozwoli dobrze się bawić.

Początek imprezy, powinien zawierać kompozycje klasyczne, znane i lubiane przez każdego, muzyka powinna być wtedy jedynie nieprzytłaczającym tłem. Orkiestra lub DJ powinni stopniowo grać muzykę szybszą, pozwalającą gościom się rozluźnić i wczuć w klimat uroczystości. Zbyt szybkie przejście na muzykę energiczną i żywą może zaburzyć tempo rozwijania się imprezy. Bardzo ważny jest dobór utworu towarzyszącego pierwszemu tańcu nowożeńców. Powinien być to utwór znany, który podoba się zarówno Pannie Młodej, jak i Panu Młodemu, ważne jest aby oboje czuli się z nim dobrze i nie żałowali tego wyboru po latach. Są utwory grane na wszystkich weselach, niemalże bez wyjątku. Ich zaletą jest to, że zna je każdy i choć nie wszyscy się do tego przyznają, zawsze sprowadzają na parkiet wszystkie pary i pełno wtedy szczęśliwych twarzy. Takie szybsze utwory idealnie pasują do środka uroczystości i oczepin, zabawa trwa wtedy najlepsze i ostatnim co jest wtedy potrzebne są powolne uroczystości nijak pasujące do sytuacji. W końcowych etapach imprezy warto wybrać utwory znane, lecz nie tak szybkie jak te w środku. Goście zwykle są wtedy zmęczeni i tylko nieliczni mają jeszcze ochotę tańczyć. Warto przemyśleć też wybór między zespołem, a DJ-em. Zespół gwarantuje muzykę na żywo, nadającą klimat i dobrze brzmiącą, jednak nie mamy pewności czy poradzi sobie z każdym wybranym przez nas utworem. Dodatkowo w późniejszych etapach imprezy zespół może być już zmęczony, co może negatywnie wpłynąć na jakość grania. DJ z kolei odtwarza piosenki weselne w znanej wszystkim aranżacji, choć oczywiście nie brzmią one tak dobrze, jak te grane na żywo, gwarantuje jakość w całym cyklu trwania imprezy weselnej.

Piosenki na wesele w 2020 roku:

Piosenki na pierwszy taniec:

10,000 Hours (with Justin Bieber) – Dan + Shay
Adore You – Harry Styles
Birds – Imagine Dragons (feat. Elisa)
Can You Feel The Love Tonight – Beyonce and Donald Glover
Conversations In The Dark – John Legend
I Wanna Feel Love – Julia Bardo
I’ll Be Around – Garrett Kato
Just You and I (Acoustic) – Tom Walker
Love Song – Lana Del Rey
Love You To The Moon – Kip Moore
Never Worn White – Katy Perry
One Thing Right – Marshmello & Kane Brown
Outnumbered – Dermot Kennedy
Tennessee Whiskey – Chris Stapleton
The Bones – Maren Morris (with Hozier)
Thinking About You – Ocie Elliott
To Die For – Sam Smith
You Got Me Thinking – Joshua Radin

Piosenki na wesele:

Bad Guy – Billie Eilish
Dance Monkey – Tones and I
Don’t Start Now – Dua Lipa
Giant (with Rag’n’Bone Man) – Calvin Harris
Higher Love – Kygo and Whitney Houston
If I Can’t Have You – Shawn Mendes
Juice – Lizzo
ME! – Taylor Swift (feat. Brendon Urie)
Memories – Maroon 5
Mr Brightside – The Killers
My Oh My – Camila Cabello
Nice To Meet Ya – Niall Horan
Old Town Road – Lil Nas X (feat. Billy Ray Cyrus)
Only Human – Jonas Brothers
Paper Rings – Taylor Swift
Ride It – Regard
Senorita – Shawn Mendes and Camila Cabello
Shotgun – George Ezra
Sweet But Psycho – Ava Max
Thank U, Next – Ariana Grande
This Is Real – Jax Jones (feat. Ella Henderson)
We Got Love – Sigala (feat. Ella Henderson)
What A Man Gotta Do – Jonas Brothers
Yummy – Justin Bieber

One thought on “Piosenki weselne – lista wyjątkowych utworów w 2020 roku

  • Pamiętam jak na moim weselu cudownie bawiliśmy się z orkiestrą. Powiedzieliśmy im tylko tyle, że chcemy tańczyć całą noc! I dobrali taki repertuar, który wpadł w nasze gusta w 100%. Miło powspominać tamte czasy. 🙂

Dodaj komentarz