Oryginalna sesja ślubna w plenerze – pomysły

Oryginalna sesja ślubna w plenerze – pomysły

Fotografia ślubna i filmowanie

Sesja ślubna to jeden z istotniejszych elementów całego przedsięwzięcia, jakim jest zmiana stanu cywilnego. Jednak wiele par nadal lekceważy znaczenie sesji ślubnej. Czasami wynika to z nieświadomości, niekiedy zaś odrzuca się ten element na tej samej zasadzie, na jakiej niektóre pary nie wyprawiają tradycyjnego, hucznego wesela, tj. aby uniknąć źle się kojarzącej sztampy. Czy tego rodzaju podejście aby na pewno jest słuszne? Sesja ślubna wykonana np. przez doświadczonego fotograf Warszawa to przecież pamiątka tej niezwykłej chwili, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego, pamiątka którą możemy przechowywać przez lata i która przez lata będzie nam przypominać te jedyne w życiu momenty. Oczywiście, nie ma nic gorszego, niż schematyczne, sztampowe zdjęcia ślubna, będące tysięcznym powieleniem tej samej, marnej kalki. Przyjrzyjmy się więc kilku pomysłom na ciekawą, nieszablonową fotograficzną sesję ślubną.

Sesja zdjęciowa w ruinach na malowniczym pustkowiu

Oczywiście, miejscem, które jako pierwsze przychodzi tutaj na myśl, są malownicze ruiny zabytkowe kościoła w nadmorskim Trzesączu. Pozostałości kościółka są położone na klifie, z którego rozciąga się widok nad morzem. Kto raz był latem lub późną wiosną o zachodzie słońca, ten wie doskonale, że trudno o bardziej czarowny i niezwykły klimat. Oczywiście, tego rodzaju miejsc w Polsce jest znacznie więcej, wystarczy poszukać.

Staw o zachodzie słońca

Kolejny pomysł z zachodem słońca, ale tym razem klimat jest całkowicie odmienny. Polska jest krajem o niezwykle pięknych pejzażach. Trzeba tylko ruszyć się z miasta i trochę poszukać. W tym przypadku szukamy stawu położonego na jakiejs malowniczej równinie, najlepiej z rozległymi perspektywami. W grę wchodzą pora letnia, późnowiosenna oraz wczesna jesień. Polski krajobraz jest motywem wielu arcydzieł naszej poezji, nie tylko z okresu Młodej Polski czy Romantyzmu. Dlaczego ludzie tak czuli na piękno, jak poeci, tak często opiewali polskie pejzaże? Odpowiedź jest nader proste: dlatego, że są one piękne. Wystarczy odnaleźć to piękno i wykorzystać.

Sesja na Starym Mieście

W Polsce mamy pod dostatkiem urokliwych uliczek, które w większości pochodzą jeszcze z czasów renesansu. Utalentowany fotograf Warszawa z całą pewnością będzie w stanie nadać niepowtarzalny klimat zdjęciom wykonanym w takiej scenerii.

Sesja na wsi

Chodzi, rzecz jasna, o taką prawdziwą, rolniczą wieś. Będziemy potrzebować ładnej pogody popołudniową porą oraz zgody gospodarza na użycie jego gąsek tudzież kaczuszek w roli rekwizytów. Niektóre wiejskie posesje znajdują się w naprawdę malowniczo położonych miejscach. Warto więc trochę się potrudzić i wyszukać właśnie taką. A gdyby w pobliżu był jeszcze mały staw rybny…
Pomysł piąty: Kuter rybacki

Tak, będziemy potrzebowali kutra rybackiego(można je wynająć za stosunkowo nieduże pieniądze) a oprócz tego jeszcze ładnej pogody. To nie będzie coś w rodzaju standardowych zdjęć na morskiej plaży. Będziemy fotografować się na kutrze, może w trakcie łowienia ryb, a tłem będzie bezkres błękitnego morza.

Istnieje mnóstwo wspaniałych miejsc na sesję zdjęciową. Jednakże najlepiej jeżeli sami zadecydujemy gdzie chcemy taką sesję odbyć.

7 comments

  • Fajny plener. Sama taki miałam i jestem bardzo z niego zadowolona. Każda jednak Panna Młoda marzy o innym w różnych miejscach. Warto czasem zaszaleć.

  • Zdjęcia ślubne to nieodłączny elementy każdej takie ceremonii, moim zdaniem. Kilka lub kilkanaście lat po ślubie możemy razem usiąść i wrócić do wspomnień. Jeżeli są to zdjęcia w malowniczej okolicy bądź na tle wybranek przez parę scenerii dodaję im wyjątkowości. Fajne pomysły na sesje. Pozdrawiam.

  • Dobry fotograf to jedenz najważniejszych podpunktów na ślubie, sknoconą sesję jeszcze da się powtórzyć:) natomiast sknoconych zdjęć ze ślub i wesele już nie. Dlatego dobry sprawdzony profesjonalista to jest to ! Pozdrawiam

  • Dobry kreatywny fotograf ślubny zawsze znajdzie jakieś fajne miejsca na sesje ślubne 🙂 Sesje o zachodzie słońca zawsze są dobrym pomysłem, jeśli jeszcze ma się dobry plener to moim zdaniem jeden z lepszych rozwiązań.

  • Ostatnio widziałem właśnie sesje o zachodzie słońca – coś pięknego! nie ma takich ujęć dużo, dlatego warto poszukać i poświęcić się bo naprawdę takie fotki robią wrażenie.

  • Piękne pomysły na niezapomniane przeżycie swojego pleneru ślubnego. Warto skorzystać z tych propozycji, jak samemu się nie ma pomysłu:)

Dodaj komentarz