gdzie na podróż poślubną

Gdzie wybrać się na podróż poślubną?

Podróż poślubna

Przyszła para młoda poświęca tak wiele czasu na planowanie wesela, że czasem zapomina o podróży poślubnej. Wybierają bez zastanowienia jakiś wyjazd, a to jest błąd. Podróż poślubna jest ważnym wyjazdem i warto się do niego odpowiednio przygotować. Jest to pierwsza wycieczka, którą odbędziemy jako małżeństwo, więc postarajmy się, aby była perfekcyjna. Pojawia się pytanie: gdzie wybrać się na podróż poślubną? Przedstawiamy Wam kilka propozycji.

Wenecja lub Paryż

Podróż poślubna Paryż
Podróż poślubna nie musi się wiązać z plażowaniem, miłośnicy zwiedzania mogą wybrać się do Paryża lub Wenecji. W końcu jakie miejsce nadaje się najlepiej na pierwszy wyjazd po ślubie niż miasto zakochanych. W Paryżu nowożeńcy będą mogli podziwiać wiele słynnych zabytków, takich jak: Wieża Eiffla, Luwr, Wersal, Katedra Notre Damme, czy Łuk Triumfalny, a wieczorem wybrać się na romantyczne spacery po pięknych, brukowanych uliczkach. Zakochani mogą również wybrać się na rejs statkiem po Sekwanie. Wenecja nie jest gorsza od Paryża. W tym mieście znajduje się słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, czy najpiękniejszy na świecie plac, czyli Plac Św. Marka. Jednak największą atrakcję dla nowożeńców będzie stanowił rejs gondolą, z której będą mogli podziwiać to piękne miasto.

Cypr

Podróż poślubna Cypr
Jest to jedna z najpiękniejszych wysp – to właśnie tam z morskiej piany wyłoniła się Afrodyta (bogini miłości i piękna). Malownicze krajobrazy i bogata kultura przyciągają wielu turystów, tutaj możecie spędzić wspaniały miesiąc miodowy. Słońce, piaszczysta plaża i piękne lazurowe morze sprzyjają plażowaniu oraz uprawianiu sportów wodnych. Nowożeńcy mogą się również wybrać w góry Troodos, skąd będą mogli podziwiać przepiękne widoki. Na wyspie zachwyca nie tylko natura, ale też wspaniałe zabytki. Cypr niewątpliwie wiąże się z kultem greckiej bogini miłości – na wyspie znajdują się Łaźnie Afrodyty. To miejsce, które młodzi małżonkowie koniecznie powinni zobaczyć. Zobaczymy tam domy postaci znanych nam z mitologii, np. Dionizosa czy Orfeusza. Jednak wyspa łączy się nie tylko z wierzeniami starożytnych Greków, ale powiązana jest też ze współczesnymi religiami. Na Cyprze znajduje się grobowiec, w którym został pochowany Łazarz oraz grób ciotki Mahometa. Możemy tam zobaczyć Grobowce Królewskie czy Pręgierz św. Pawła.

Majorka

Podróż poślubna Majorka
Ta piękna wyspa jest słoneczna o każdej porze roku, więc nie ważne kiedy się wybierzemy. Jednak miłośnicy plażowania powinni wybrać termin pomiędzy kwietniem a październikiem, gdy morze jest jeszcze ciepłe. Majorka wprawdzie jest zatłoczona, ale bez problemu można tam znaleźć miejsca, w których młode małżeństwo będzie mogło odpoczywać w ciszy i spokoju z dala od tłumów ludzi. Mnóstwo pięknych piaszczystych zatoczek nad pięknym lazurowym morzem sprzyja wypoczynkowi, ale miłośnicy zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Majorka ma do zaoferowania wiele zabytkowych budowli, najwięcej znajdziemy w głównym mieście na wyspie – Palmie, np. Katedra La Seu czy Zamek Bellver. Na tej wyspie para młoda będzie mogła podziwiać wspaniałe budynki, a po wszystkim odpoczywać na pięknych piaszczystych plażach lub w wspaniałych ogrodach. Na Majorce małżonkowie mają też szansę przejechać się starożytnym tramwajem, a także odwiedzić miejscowość, w której lubią zatrzymywać się słynne osoby.

Grecja to kraj o bogatej historii, a także ciekawej kulturze, pysznej kuchni i temperamentnych tubylcach, którzy swoim pozytywnym usposobieniem rozweselą nawet największego ponuraka. W związku z powyższym nic więc dziwnego, że każdego roku do tego kraju tak tłumnie przybywają turyści z rozmaitych zakątków świata.

Grecja

podróż poślubna grecja

Grecja może stanowić także świetny wybór dla par, które nie podjęły decyzji o tym, gdzie spędzą swój miesiąc miodowy. Podróż poślubna w Grecji idealnie sprawdzi się w przypadku świeżo upieczonych małżonków, którzy preferują aktywny wypoczynek – Grecja jest bogata we wszelkiego rodzaju zabytki znajdujące się między innymi w Atenach – stolicy kraju. Natomiast dla tych, którzy stawiają na wypoczynek, świetnym miejscem może okazać się wyspa Rodos lub Kreta, które zachwycają urokliwymi plażami i krajobrazami, a przy okazji nie pozwalają się nudzić oferując odwiedzającym ich turystom modne dyskoteki z dobrą muzyką. Jak sami widzimy Grecja to idealny pomysł na rewelacyjnie spędzony miesiąc miodowy.

Ważne gdzie, jak czy z kim na podróż poślubną?

Niezależnie od tego gdzie się wybierzecie na podróż poślubną ważne jest aby był to Wasz wspólny niezapomniany czas. Bowiem miesiąc miodowy zdarza się tylko raz w życiu. Nie ważne czy będzie to podróż 3-dniowa, 2 tygodniowa czy 2 miesięczna. Wiele zależy od Waszych marzeń i odpowiedniego zaplanowania wyjazdu. Jednak pamiętajcie, że to nie miejsce odgrywa główną rolę a Wy, Wasze uczucie i czas w którym możecie się cieszyć z nowo zawartego związku małżeńskiego.

3 comments

Dodaj komentarz