zabawy dla dzieci na weselu

Zabawy dla dzieci na weselu – najlepsze atrakcje dla dzieci

Atrakcje weselne

Czym można zająć dzieci na weselu tak żeby się nie nudziły?

Zastanawiasz się czy zapraszać dzieci na wesele? To pytanie zadaj sobie nie jedna para młoda planując wesele i licząc ilość zaproszonych gości. Niestety nie ma na to jednej dobrej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od pary młodej. Jeśli macie sporo gości posiadających dzieci, macie ochotę i wolne środki aby zorganizować dla nich specjalne atrakcje jak również nie przeszkadza Wam ich obecność to z pewnością będzie to dobra decyzja. Co więc zrobić jeśli nie macie na to ochoty? Pamiętajcie! To Wasz dzień! Wasza uroczystość i to Wy decydujecie o przebiegu i formie wesela. Zwolenników jak i przeciwników wesel z dziećmi jest tyle samo. Zatem jedyny sposób aby zdecydować jest własne przemyślenie opcji za i przeciw oraz nie przejmowanie się opiniami innych.

Jakie atrakcje weselne dla dzieci

Lista najbardziej popularnych atrakcji weselnych dla najmłodszych gości

Jeśli już zdecydujecie się zaprosić gości na wesele z dziećmi. Powinniście wziąć pod uwagę jakie zabawy i atrakcje dla dzieci zorganizować oraz aby były one dla dzieci w każdym wieku – od najmłodszych po trochę starsze. Atrakcje takie aby dzieci się zbytnio nie nudziły i w miarę możliwości jak najmniej okupowały swoich rodziców. Poniżej podpowiedzi co można zrobić, aby efektywnie zająć czas małych gości i dać im atrakcyjne zajęcie już od etapu ceremonii w Kościele.

Zadania specjalne już podczas ceremonii w Kościele

Jest sporo zajęć, które mogą wykonywać dzieci podczas ślubu. Jeśli tylko będą chciały i nie będą się wstydzić. Jest możliwość aby dzieci sypały kwiatkami przed młodymi, niosły obrączki, czy rozdawały rożki z płatkami gościom weselnym. Takie ważne funkcje mogą dać dzieciom powód do dumy oraz dzięki temu będą się czuć ważne.

Specjalne dekoracje stołu dla dzieci

Należy się postarać o specjalną aranżację stołu dla najmłodszych gości. Często jest tak iż dla dzieci zostaje zorganizowany osobny stół przy którym jedzą oraz obok którego znajduje się kącik zabaw dla dzieci. W przygotowaniu takiego dziecięcego kącika na weselu należy wziąć pod uwagę wiek najmłodszych gości, tak aby to miejsce było wesołe i odpowiednie do ich wieku. Pod talerzykami można zostawić jakieś miłe niespodzianki dla najmłodszych mogą to być fajne naklejki czy postacie z bajek – będzie to z pewnością dodatkową ciekawą atrakcją.

Jedzenie dla najmniejszych gości

Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego menu dla najmłodszych. Często dzieci nie lubią potraw, które są podawane na weselach o czym każdy rodzic wie, ale nie koniecznie wie o tym para młoda. Dlatego fajne jest aby dzieci otrzymały do jedzenia to co zjedzą ze smakiem. Każde dziecko na pewno chętnie zje frytki, nugetsy, czy też grillowane mięso. Oczywiście dzieci uwielbiają ciastka zwłaszcza te z czekoladą. Naturalnie każda dobra restauracja posiada specjalne menu dla dzieci, dzięki czemu wybór odpowiednich potraw dla najmłodszych nie będzie trudny. Naturalnie świetnym pomysłem będzie jeśli potrawy dla dzieci będą ułożone w taki sposób aby je zachęcić do jedzenia, wtedy jedzenie będzie przyjemnością dla tych dzieci a nie przymusem.

Deser – największa przyjemność dla dziecka

Deser jest największą atrakcja dla najmłodszych. Jednak taki deser musi trafiać w dziecięcy gust. Naturalnie najlepiej aby tam było dużo czekolady, jednak dziecko może się nią szybko ubrudzić z czego nie będzie zadowolony jego rodzic. Istnieją jednak przysmaki, które dzieci uwielbiają do takich właśnie można zaliczyć kruche ciasteczka, żelki, pianki czy słone paluszki i precelki. Naturalnie ważne jest aby taka przekąskę można było szybko zjeść oraz by była bezpieczna dla dziecka- nie można było się nią zadławić. Najbardziej zdrowe dla dzieci będą owoce jednak nie sa one tak bardzo atrakcyjne dla najmłodszych. Największą atrakcją jest fontanna z czekolady, jednak istnieje obawa iż nie można by było dzieci od niej oderwać.

Jakie zabawy weselne dla dzieci zoragnizować?

Ciekawe atrakcje nie tylko z animatorem

Oczywiście można wynająć animatora, który zajmie dzieciom czas różnymi zabawami. Jednak takie atrakcje to dodatkowy koszt dla pary młodej, ale animator uatrakcyjni zabawę najmłodszym gościom. Naturalnie można poprosić DJ’a lub zespół o specjalne atrakcje dla dzieci. Można też zorganizować specjalne zabawy w których mogą brać udział dzieci i dorośli – mogą to być piosenki dla dzieci czy też np.: pinta do potłuczenia albo szukanie skarbów. Innymi ciekawymi atrakcjami dla dzieci na weselu może być np. rysowanie czy robienie zdjęć. Oprócz zorganizowanych atrakcji, można pomyśleć o samodzielnych zajęciach dla dzieci. Można zapewnić dzieciom kącik plastyczny w którym będą kredki, flamastry, kolorowanki czy łamigłówki. Oczywiście dopasowane do wieku gości. Można takie kolorowanki specjalnie zapakować dzięki czemu dzieci będą miały dodatkową atrakcję.

Również ciekawym pomysłem może być zakupienie jednorazowych aparatów i rozdanie ich dzieciom. Dzięki temu para młoda będzie mogła obejrzeć swoje wesele z innej perspektywy.

Oczywiście wszystkie atrakcje dla najmłodszych gości zależą tylko i wyłącznie od wyobraźni młodej pary oraz ich możliwości finansowych. Dzieci jednak będą zadowolone z każdej możliwej atrakcji.

Wypróbuj kilka innych pomysłów na zabawy grupowe dla dzieci podczas wesela:

– Przebieranie – kostiumy, pozowanie do zdjęć, robienie mini pokazu mody lub przygotowanie krótkiego przedstawienia dla dorosłych będzie gratką dla naszych małych gości weselnych.
– Na przyjęciu wszyscy tańczą, również dzieci. Zatem zorganizujmy im turniej tańca z nagrodami!
– Praca plastyczna dla Państwa młodych. Mogą to być rysunki, malowane obrazy lub inne formy. Dla każdego oczywiście nagroda.
– Zabawy sportowe, sprawnościowe na świeżym powietrzu. Oczywiście tutaj ważna będzie pora roku i pogoda danego dnia.

A może macie jakieś inne ciekawe pomysły na atrakcje weselne dla dzieci? Jeżeli sprawdziły się na Waszym weselu lub Waszych znajomych koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

14 comments

 • My mamy zaplanowane wesele na lipiec 2021. Ma być naprawdę dużo dzieciaków (ok 20) i zastanawiamy się nad wynajęciem animatora dla nich oraz dmuchanego zamku. Chcę żeby miały jakieś zajęcie i nie odciągały rodziców od zabawy 🙂

 • Dobry animator i sprawa powinna być załatwiona, takie jest moje zdanie. Jak nie stać was na animatora to już lepiej dziaciaki zostawić w domu 🙂

 • Świetne pomysły na pewno je wykorzystam na moim weselu :). Mam mnóstwo małych dzieci w rodzinie, a większość gości przyjdzie z pociechami. Uważam, że większość osób wolałaby przyjść bez dzieci, ale najzwyczajniej w świecie nie ma ich z kim zostawić….

 • Super pomysły na atrakcje weselne dla dzieci! Warto zorganizować im czas, żeby nie miały poczucia znurzenia 🙂 Jeśli decydujemy się na ślub na zewnątrz to warto wykorzystać także bańki mydlane lub postawić w ogrodzie dmuchaną zjeżdżalnię albo inną tego typu atrakcje, pasującą stylem do całego wesela 🙂

 • Bardzo ciekawe pomysły. Zazwyczaj dzieci się strasznie nudzą na weselach, a tu proszę, są zajęcia i dla młodszych uczestników 🙂

 • Bardzo fajnie że ktoś w końcu napisał o atrakcjach dla dzieci. Na każdym weselu przecież zawsze znajdują się maluchy, dlaczego nie przygotować i dla nich trochę atrakcji? super pomysły!

 • Bardzo fajnie jest przygotować takie atrakcje dla dzieci nie możemy o nich zapomnieć na ślubie. Warto także zapewnić jakieś atrakcje dla dzieci żeby mogły się bawić. Bardzo fajny wpis pozdrawiam!

 • Bardzo fajne porady, które na pewno wykorzystam na swoim ślubie:) myślałam właśnie o takim kąciku dla dzieci, gdzie mogłyby one zająć się trochę sobą. Mali gości których przewiduje są w wieku od 5-10 lat. Jako wspólną atrakcję dla dzieci i gości myślałam o fotobudce, moim zdaniem to fajna zabawa, dużo przy tym śmiechu no i jest już upominek dla gości;)

 • A ja np. u siebie nie chciałabym dzieci. Nie lubię, gdy ktoś pląta mi się pod nogami i nie chciałabym się martwić tym, że dziecko jest śpiące…

 • Do tej pory jakoś w mojej rodzinie na przykład nie było problemu z zabawą dla dzieci – same krzątały się w grupach gdzieś po sali, albo bawiły się w ogrodzie, ale może to domena obecnych czasów? Że o wszystkim trzeba pomyśleć i wszystko zaplanować

 • Swietne pomysły, szczególnie podoba mi się pomysł z malowaniem obrazów, konkursami tańca, niewielkim kosztem zapewnimy super atrakcje dla maluszków.

 • Z dziećmi to jest bardzo trudna sprawa. Najczęściej na takich wydarzeniach dzieciaki się szybko nudzą, jak nigdy. Wg mnie zapraszanie małych dzieci mija się z celem jakim jest zabawa. Nawet najwymyślniejsze atrakcje w końcu im się znudzą 😉

Dodaj komentarz