Bukiet ślubny rustykalny, Bukiet ślubny 2021, Minimalistyczny bukiet ślubny

Jak stworzyć idealny bukiet ślubny boho? Najnowsze trendy wśród dodatków do ślubnej stylizacji

Akcesoria i dodatki ślubne, Dekoracje weselne, Kwiaty na ślub

Idealna ślubna stylizacja powinna być przede wszystkim harmonijna. Liczy się nie tylko suknia, ale również dodatki, to one dopełniają strój i dodają mu charakteru. Jednym z najważniejszych dodatków jest bukiet. Zwraca on na siebie dużą uwagę, dlatego warto dopasować go do kreacji. Suknia ślubna w stylu boho, wymaga takiego samego bukietu. Jakie kwiaty do bukietu boho są potrzebne?

Bukiet ślubny boho

Bukiet ślubny boho, mały, duży, minimalistyczny lub okazały – jak wybrać idealny boho bukiet i jakie kwiaty są do niego potrzebne?

Do jakich sukien pasuje minimalistyczny bukiet ślubny boho? Przede wszystkim do takich, w których króluje prostota. Kobiecych, zwiewnych, ale pozbawionych nadmiaru ozdób. Taka suknia mogłaby zostać przytłoczona okazałym i pełnym kolorów bukietem. Skromny bukiet ślubny może jednak pasować również do sukni godnej księżniczki, pełnej koronek lub błyszczących dodatków. Przy takiej sukni minimalizm również jest wskazany, by całość nie była zbyt przytłaczająca. Wybierając rozmiar i stylu bukietu, warto mieć również na uwadze własną sylwetkę. Panny młode o filigranowej budowie powinny unikać potężnych kompozycji kwiatowych, które sprawią, że ich drobniutka figura stanie się jeszcze mniej widoczna. Okazałe bukiety przeznaczone są dla panien młodych o pełnych, kobiecych sylwetkach. Jakie kwiaty do bukietu boho są potrzebne? Tutaj panuje duża dowolność, spełnić trzeba jedynie kilka warunków. Przede wszystkim należy pamiętać czym dokładnie jest styl boho. Pozorny nieład, a jednak wykończony ze smakiem, ukłon w kierunku natury i czerpanie inspiracji z jej darów. Kwiatowe printy, zwierzęce motywy, rzemyki, biżuteria etno i moc koronek. Tak można pokrótce streścić styl, którego początki biorą się z artystycznej bohemy. Jakie kwiaty do bukietu boho wybrać wiedząc już, czym rządzi się ten styl? Kolorowe, lub białe kielichy lilii, goździków lub piwonii idealnie wpasują się w styl boho. Kompozycję kwiatową warto otoczyć zielonymi liśćmi lub ozdobnymi gatunkami traw. To wszystko można zamknąć w gustownej siateczce lub koronkowej wstążce.

Bukiet ślubny rustykalny, czym różni się od bukietu w stylu boho?

Styl boho bardzo często bywa mylony ze stylem rustykalnym. Powodem pomyłek jest głównie to, że oba style ściśle nawiązują do natury, jednak boho czerpie więcej inspiracji ze swojego źródła pochodzenia, czyli artystycznej bohemy. Styl rustykalny czerpie zaś z sielskiego klimatu zacisznej wsi. Rustykalny, znaczy nic innego, jak wiejski. Bukiet ślubny rustykalny powinien być przede wszystkim kolorowy i wesoły tak, jak cała otoczka wesela urządzanego w myśl stylu rustykalnego. Urządzając wesele latem, warto pokusić się o samodzielne stworzenie kompozycji kwiatowej z aktualnie dostępnych w ogrodach i na łąkach kwiatów. Rustykalny bukiet ślubny 2021 daje pannie młodej pole do popisu. Ciekawostką jest, że zarówno styl boho, jak i rustykalny pozwala zamienić bukiet ślubny, na gustowny wianek. Takie rozwiązanie ma swoje plusy. Wianek zamiast bukietu oznacza wolne dłonie i większą swobodę.

Bukiet ślubny boho mały, Skromny bukiet ślubny, Jakie kwiaty do bukietu boho

Bukiet ślubny w stylu boho – jak dobrać bukiet do sylwetki panny młodej?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki bukiet ślubny będzie najlepszy dla ich figury. Sylwetka panny młodej może mieć wpływ na dobór kwiatów. Bukiet ślubny boho to propozycja dla kobiet o figurze klepsydry. Najlepiej sprawdzą się tutaj kwiaty delikatne, w pastelowych kolorach. Można wybrać róże, goździki, stokrotki czy frezje. Bukiet ślubny boho to również propozycja dla kobiet o figurze jabłka. Najlepiej sprawdzą się tutaj kwiaty w kolorach ciemnych, np. fioletowych, czerwonych lub białych. Można wybrać róże, goździki, stokrotki czy frezje. Bukiet ślubny boho to także propozycja dla kobiet o figurze koniczyny. Najlepiej sprawdzą się tutaj kwiaty w kolorach jasnych, np. żółtych, pomarańczowych lub różowych.

Dlaczego warto zrobić bukiet ślubny samodzielnie?

Samodzielne stworzenie bukietu nie jest trudne, pozwala za to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mając dostęp do świeżych kwiatów, można stworzyć ciekawą i oryginalną kompozycję według własnego gustu. Ślub i wesele to spory wydatek, warto więc szukać okazji do zaoszczędzenia. Oprócz kwiatów do bukietu ślubnego potrzebne będą również dodatki z pasmanterii, takie jak wstążki lub inne elementy ozdobne. Nieco trudniejsze jest wykonanie wianka, jednak korzystając z filmów instruktażowych i poradników można nauczyć się tworzenia gustownych wianków.

Jakie wybrać kwiaty? 10 florystycznych przebojów ślubnych

Wiosenne sezonowe gatunki kwiatów do wykonania bukietu

1. Frezja
Frezja to jeden z najpopularniejszych kwiatów na ślub. Jej piękno doceniane jest od wielu lat. Pasuje do każdego stylu ślubnego, a jej delikatny zapach z pewnością zachwyci gości weselnych.
2. Szlachetna róża
Szlachetna róża to symbol miłości i piękna. To właśnie jej zapach wprawia w zachwyt każdego, kto jej zapach czuje. Wybierając ją na ślub, możemy być pewni, że podkreślimy w ten sposób wyjątkowość tego wydarzenia.
bukiet ślubny boho piwonie
Bukiet ślubny boho Piwonie
3. Piwonie
Piwonie to kwiaty o dużych, pięknych kwiatach. Pasują do ślubów wiosenno-letnich i dodają bukietom lekkości.
4. Lilie
Lilie to kwiaty o wspaniałym zapachu. Stanowią doskonałe uzupełnienie bukietów ślubnych.
5. Gipsówka
Gipsówka to piękny, wiosenny kwiat o ładnych kwiatach. Świetnie sprawdzi się w bukietach ślubnych o lekkości i subtelności.
6. Mięta
Mięta to kwiat o świeżym, orzeźwiającym zapachu. Stanowi idealne uzupełnienie bukietów ślubnych o lekkości i świeżości.
7. Dalia
Dalia to piękny, okazały kwiat, który sprawdzi się w bukietach ślubnych o dużej wielkości.
8. Hortensja
Hortensja to kwiat o wspaniałych, dużych kwiatach. Stanowi idealną ozdobę bukietów ślubnych o dużej wielkości.
9. Frezja czerwona
Frezja czerwona to kwiat o pięknym, czerwonym kolorze.
10. Ślubna róża
Ślubna róża to symbol miłości i piękna. Jej elegancki wygląd sprawdzi się na ślubie w stylu boho.

Dodaj komentarz