plener ślubny kraków i okolice

Plener ślubny Kraków i okolice

Fotografia ślubna i filmowanie

Sesja ślubna w Krakowie

Kraków, stolica Małopolski, jest atrakcyjna nie tylko dla turystów, ale i dla nowożeńców, którzy chcą mieć pamiątkę na całe życie w postaci pięknych zdjęć z sesji zdjęciowej. Zabytki Starego Miasta na czele z Wawelem, uroczy Kazimierz i Podgórze, Sukiennice i Rynek to jedne z najbardziej obleganych miejsc w samym mieście jeśli chodzi o plener. Nie brakuje również miejsc w okolicy, równie klimatycznych i nieco mniej znanych przez turystów.

Okolice Krakowa

Kilkadziesiąt kilometrów na północ od Krakowa rozciąga się Jura Krakowsko-Częstochowska, z charakterystycznymi wapiennymi skałami oraz słynnym Szlakim Orlich Gniazd, gdzie można znaleźć bardzo dobrze zachowane zamki. Są one idealnym miejscem na tło do pleneru ślubnego. Na południe od stolicy Małopolski znajduje się Brzesko, a w nim niezwykle elegancki Pałac Goetzów – drewniany, urządzony starannie i gustownie. Zamek Królewski na Wawelu można z powodzeniem zastąpić podczas pleneru ślubnego gotyckim Zamkiem w Niepołomnicach. Jest to prawdziwa perełka, ponieważ zabytek jest odrestaurowany – nie bez przyczyny wielu nazywa go „drugim Wawelem”. Swój urok ma również Zamek w Wiśniczu, który posiada piękny dziedziniec. W całej Małopolsce jest wiele uroczych dworków, pałaców i willi np. Pałac Radziwiłłów, Dworek Białoprądnicki czy Willa Tadeusz w Lanckoronie. Wiele młodych par wybiera również Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, położony na charakterystycznej białej skale tuż przy Wiśle.

Plener ślubny można zaplanować również na łonie natury, na przykład w Zakrzówku, gdzie mieści się zalew dawnego kamieniołomu. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, gdyż turkusowa woda i charakterystyczne skałki przypominają chorwackie krajobrazy. Od połowy czerwca do połowy lipca zaplanować można sesję zdjęciową na polach lawendy, które znajdują się przykładowo w Proszowicach. Pięknej, miejskiej zieleni nie trzeba daleko szukać – w centrum Krakowa Planty Miejskie mają sporo do zaoferowania. W mieście znajdują się również inne parki oraz charakterystyczne kopce. Również Bulwary Wiślane to klimatyczne miejsce na plener ślubny w otoczeniu natury.

A Wy jakie jeszcze znacie miejsca na plener ślubny w Krakowie i okolicach? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Natomiast dla zauroczonych krakowskimi sesjami polecamy fotografa z Krakowa HouseofImages.

3 comments

  • Na GdzieWesele.pl jest mnóstwo miejsc gdzie można urządzić przyjęcie weselne polecamy Sale Weselne Kraków

  • Na GdzieWesele.pl jest mnóstwo miejsc gdzie można urządzić przyjęcie weselne oraz jest ogromny wybór fotografów a w Kraków jest bardzo ładnym miastem na różnego rodzaju sesje fotograficzne. Pozdrawiam.

  • Kraków jest pięknym miastem, jest tam wiele miejscówek, w których można wykonać fantastyczne ujęcia. A taka pamiątka to pamiątka na całe życie 🙂

Dodaj komentarz