W jakim terminie zorganizować wesele?

W jakim terminie zorganizować wesele?

Porady ślubne

Na dzień ślubu każda przyszła Młoda Para czeka z niecierpliwością. Zazwyczaj termin ślubu oraz wesela jest ustalany kilka albo kilkanaście miesięcy wcześniej.

Jaki termin jest najlepszy na zorganizowanie wesela?

Wesele latem wydaje się kuszącą propozycją. Trzeba jednak pod uwagę wziąć możliwość występowania upałów, które są raczej uciążliwe. W trakcie ślubu i wesela goście przebywają w relatywnie niewielkich pomieszczeniach, a zaduch i upały mogą być przyczyną częstym omdleń. Warto to wziąć pod uwagę! Oczywiście nie oznacza to, że w czasie lata nie można zorganizować wesela. Można, ale lepiej zadbać o to, aby sala była klimatyzowana i goście mieli trochę więcej miejsca. Poza tym lato to okres urlopów. Może to być zarówno wada jak i zaleta. Na pewno korzystne jest to dla Młodej Pary, która może w okolicach ślubu wziąć urlop i spokojnie przygotować się do tego dnia, a po wszystkim od razu wyjechać na wczasy. Jednak może się okazać, że część gości nie będzie mogła się pojawić na weselu, właśnie ze względu na wcześniej zaplanowane wyjazdy wakacyjne.

Zima wydaje się dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli chce się zamówić na wesele miejsce, które jest bardzo oblegane i popularne. Sala weselna, która przez pozostałe sezony ma zarezerwowany każdy wolny termin, często w zimie stoi pusta. Minusem wesela zimą są warunki atmosferyczne, które nie każdemu odpowiadają. Pomimo tej niedogodności śluby organizowane w tym terminie cieszą się coraz większą popularnością.
A co z organizacją wesela wiosną lub jesienią? Obydwa te terminy są dosyć dogodne i zazwyczaj na ten okres nikt nie planuje wyjazdów na urlopy. Są to jednak dosyć oblegane sezony i wiele par decyduje się na ślub w tym okresie ze względu na umiarkowane warunki atmosferyczne i możliwość wykonania pięknych zdjęć w plenerze.

Decydując się na termin ślubu i wesele na pewno pod uwagę należy wziąć wiele aspektów. Wybór należy jednak tylko i wyłącznie do Młodej Pary i powinien być dla nich na tyle wygodny, aby bez problemów mogli przed samym ślubem załatwić wszelkie potrzebne sprawy związane z cateringiem czy sprawy urzędowe.

8 comments

  • Z pewnością poza sezonem czerwiec-wrzesień jest łatwiej o salę i ceny są bardziej przystępne. Jesli chodzi o pogodę to nie ma się co nastwiać – ostatnimi laty klimat jest dość nieprzewidywalny i w styczniu może być +10 stopni a w czerwcu niewiele więcej…

  • niewątpliwym atutem wesel poza ścisłym sezonem jest cena. Najbardziej „przedsięborcze” pary mlode decydują się na przyjęcia w niszowym okresie dzięki czemu zyskują spore rabaty w lokalach:) Zaoszczędzone pieniądze można wydać na przykład na unikalną sezonową dekorację i dodatki, które z pewnością dodatowo przyczynią sie do tego, że ten dzień będzie niezwykły 😉

  • Najbardziej obleganymi miesiącami na śluby są: czerwiec, sierpień no i wrzesień? Dlaczego? To przez dziwny zabobon z „R” w środku miesiąca. Tak wiec dla par, które nie wierzą w zabobony, polecam koniec kwietnia, maj, lipiec i koniec września. Z doświadczenia wiem że te miesiące się mniej oblegane i łatwiej znaleźć salę i obsługę na swoją uroczystość.
    Kwiecień i październik są ok, ale już ryzykowne ze względu na pogodę.
    A jeśli chodzi o pogodę, to tutaj napisałem coś od siebie: http://www.fotografiaslubnakielce.pl/porady-fotografa/pogoda-na-sesje-slubna

  • Warto wybrać mniej popularne terminy 🙂 Można zaoszczędzić dużo pieniędzy i mieć piękną, nietypową sesję ślubną.

    • to prawda – poza „najgorętszym” sezonem wesela są nawet do 20% tańsze, dużo łatwiej także sprawdzonych podwykonawców

Dodaj komentarz