3 pomysły na prezent na chrzciny

3 pomysły na prezent na chrzciny

Artykuł partnera

Chrzest święty to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w religijnym życiu każdego chrześcijanina. Jak podkreślić doniosłość chwili? Jaki prezent kupić dziecku, by upamiętnić ten wyjątkowy czas? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie muszą to być wyłącznie prezenty o religijnym akcencie. Coraz częściej goście przyjęcia z okazji chrztu świętego, decydują się na podarki, które służą budowaniu wspomnień i wspólnej zabawie. Takie, które łączą tradycję z nowoczesnością.

Bransoletka – dziesiątka różańca

Niemowlę przyjmujące chrzest święty nie jest w stanie zrozumieć, czym są dogmaty religijne. Nie wie też, do czego służą dewocjonalia. Warto jednak wybrać na prezent na chrzest bransoletkę z dziesiątkiem różańca. Nie do zabawy i nie jako zamiennik gryzaka. Obecność różańca w otoczeniu rozwijające się malucha służy pokazaniu mu, jak szanowane są wielowiekowe tradycje w rodzinie.

Zwróć uwagę, by wybrać taką bransoletkę z dziesiątkiem różańca, która będzie wykonana z trwałych materiałów. Dzięki temu przetrwa próbę czasu i pozwoli nieco starszemu już dziecku nie tylko odmawiać modlitwę, ale i wspominać osobę, od której otrzymała prezent.

Wybierz taką bransoletkę, która będzie miała jaskrawe kolory: czerwony, zielony, żółty lub niebieski. To te odcienie dziecko zaczyna rozróżniać po pierwszym miesiącu życia. Jeśli rodzicom zależy, by od początku opowiadać maluchowi o podstawach wiary, będą mogli wykorzystać wówczas do tego podarek, a dziecko będzie go dokładnie widzieć.

Ramka na zdjęcia

Amerykański pisarz Og Mandino powiedział niegdyś, że najlepszym rodzajem spadku, jaki możemy pozostawić dzieciom to pełne szczęścia wspomnienia. Właśnie dlatego doskonałym prezentem na chrzciny jest ramka na zdjęcia, w której zostaną zamieszczone fotografie uwieczniające chrzest święty.

Dzieci przyjmują chrzest zwykle w pierwszych miesiącach życia. To sprawia, że nie są w stanie zapamiętać tego wydarzenia. Dzięki prezentom maluchy mogą natomiast w późniejszym czasie wspominać osoby obdarowujące.

Jeśli chcesz, aby maluch zachował cię w swojej pamięci, podaruj mu kilkuczęściową ramkę na zdjęcia. Podzielona na trzy części pozwala na wsunięcie zdjęć chrzestnych i malucha. Możesz także wybrać bardziej oryginalną wersję ramki, która ma miejsce nie tylko na zdjęcie dziecka, ale i odcisk jego dłoni oraz stopy. W zestawie dołączona jest wówczas gotowa masa do wykonania odcisku. Taki prezent na chrzest jest nie tylko niebanalny, ale również niezwykle wzruszający.

Biblia w wersji ilustrowanej i komiksowej

Biblia, choć jest księgą ważną w życiu każdego chrześcijanina, to stanowi również trudny w odbiorze tekst. Skoro trudności z jej interpretacją mają dorośli, jak z właściwym odczytem mają radzić sobie maluchy? Tu z pomocą przychodzą oczywiście ilustrowane Biblie, a zwłaszcza te w formie komiksu. Kupując taki prezent na chrzest, nie tylko podarujesz dziecku tekst ważny dla jego rozwoju religijnego, ale przede wszystkim nową formę spędzenia czasu z rodzicami. Mama lub tato mogą czytać Biblię na głos, a dziecko oglądać obrazki i pokazywać palcem to, co go interesuje.

Dodaj komentarz