Przemowa ślubna

Przemowa ślubna – 7 spraw o których warto pamiętać wygłaszając mowę weselną

Porady ślubne

Jesteś zestresowany i zdenerwowany przemówieniem na weselu, które masz wygłosić? Upewnij się, że nie popełnisz żadnych błędów, które opisaliśmy poniżej. Jeśli zastosujesz te rady to z pewnością poradzisz sobie doskonale.

Kluczowe jest, aby ćwiczyć z wyprzedzeniem i spisać wszystkie najważniejsze punkty przemowy weselnej, zanim nadejdzie ta konkretna chwila. To uchroni Cię przed niepotrzebnymi nerwami i przed zapomnieniem o ważnych szczegółach. Oto najczęstsze błędy mowy ślubnej, których za wszelką cenę powinieneś uniknąć:

Nigdy nie wspominaj o byłych/ex Pana Młodego lub Panny Młodej

Może się wydawać, że jest to oczywiste ale niestety zdarzają się takie niefortunne wpadki. Możesz mówić soczyście i mieć jedną z najlepszych historii dotyczących ex i opowiedzieć te wspomnienia w najlepszy i najzabawniejszy sposób. Jednak proszę powstrzymaj się od tego podczas przemowy. Nie wróży to dobrze parze młodej i nie najlepiej świadczy o Tobie. Może być to również bardzo niepokojące i krępujące a takich uczuć lepiej się wystrzegać w trakcie ślubu.

toast - przemowy ślubne

 

Open Bar

Trzymaj się z dala od alkoholi, zanim wygłosisz przemówienie. Niewyraźne słowa i błądzenie w myślach nie będą dobrym sposobem na życzenie szczęścia i miłości młodej parze. Odstaw wszelkie kieliszki na czas już po zakończeniu przemówienia.

Zawstydzanie pary młodej

Panna Młoda i Pan Młody mogą się śmiać przez łzy. Niektóre żarty i historie z przeszłości lepiej pominąć. Zawstydzanie ich za coś, co wydarzyło się w gimnazjum czy podstawówce, nie jest sposobem na podkreślenie ich wyjątkowości w najważniejszym dla nich dniu życia. Nie przekraczaj linii, która upokarza kogokolwiek na weselu.

mowa ślubna

Brak poprawnej wymowy

Brak poprawnej wymowy wydaje się zabawnym, spontanicznym pomysłem, ale może sprawić, że chwile będą niezręczne lub mniej niezapomniane. Przygotowanie jest kluczowe. Ta decyzja może również sprawić, że wpadniesz w straszną pułapkę „uh” i „um”. Nie pozwól, aby skupienie stało się tak trudne, że goście zaczną liczyć, ile razy wypowiesz te „słowa” wypełniające.

Monotonia

Wprowadź trochę osobowości! Nawet jeśli jesteś zdenerwowany, możesz „udawać, że tak ma być” lub przynajmniej ćwiczyć wystarczająco, aby nie czytać słowo w słowo. Spójrz z nad kartki. Spójrz na niektórych gości – a także na pannę młodą lub pana młodego. Miej coś, co odświeży twoją pamięć na wypadek, gdyby twoje nerwy wzrosły, ale upewnij się, że nie polegasz na nich zbyt mocno.

Nie chodzi o Ciebie

Nikt nie lubi narcyzów i osób, które mówią tylko o sobie. Zwłaszcza gdy dzień powinien być w pełni nowożeńców. Odejdź od „ja” i „ja” i zamiast tego skup się na Młodej Parze. To nie jest czas ani miejsce, aby wzmacniać własne ego. Możesz wykorzystać osobiste historie i anegdoty – ale z pewnością powinny one mieć znaczenie dla Młodej Pary!

Nie przesadzaj

Nawet najlepsi mówcy potrzebują jakiegoś limitu czasowego aby nie mówić w nieskończoność. Idealne ślubne przemówienie zawierające mowę o miłości, coś śmiesznego, życzenia można spokojnie zamknąć w czasie 5 minut. Jeśli będzie dłużej, to po prostu ludzie mogą się niecierpliwić lub zasypiać. Jest zresztą wiele innych osób chcących coś powiedzieć. Pochłanianie całego czasu przemówień może po prostu zepsuć celebracyjną atmosferę.

Po zastosowaniu powyższych rad z pewnością Twoja przemowa ślubna wypadnie bardzo dobrze!

2 comments

Dodaj komentarz