Ślub w czasie pandemii

Jak pandemia odmieniła rynek branży ślubnej?

Porady ślubne

Z powodu szalejącej na świecie pandemii mnóstwo par stanęło przed nieprzyjemnym doświadczeniem, jakim było odwołanie własnego ślubu i związanego z nim weselnego przyjęcia. W zależności od akurat obowiązujących restrykcji niektórym parom udało się dopiąć uroczystość do końca, jednak z mniejszą ilością gości lub w innych warunkach, niż sobie to wyobrażały. Jak jednak dziś wygląda rynek ślubny i jaki wpływ wywarła na nim pandemia? Warto zgłębić temat, by przyjrzeć się sprawie nieco bliżej.

Po pierwsze, zainteresowanie organizacją ślubu jest jeszcze większe

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na rzecz absolutnie priorytetową. O czym mowa? Otóż, chodzi o to, że eksperci branży ślubnej zauważają widoczny wzrost zainteresowania organizacją ślubu i wesela w ogóle. Oznacza to nic innego jak fakt, że więcej niż dotychczas osób decyduje się zawrzeć związek małżeński i uczcić to wydarzenie specjalnym przyjęciem. Przewiduje się, że sytuacja wygląda tak ze względu na to, iż wiele par martwi się i ma obawy, czy w przyszłości organizacja uroczystości tego typu będzie możliwa. Aktualnie, póki opcja ta jest otwarta, chętniej z niej korzystają nawet ci, którzy do tej pory nie myśleli o takich krokach.

Mikrośluby

Po drugie, ceny nie grają już takiej roli jak poprzednio

W drugiej kolejności trzeba podkreślić jeszcze jedną, prawdziwie istotną kwestię. Okazuje się, że parom biorącym teraz ślub i organizującym imprezę z tej okazji coraz mniej zależy na zaoszczędzeniu jakichkolwiek pieniędzy. Dla narzeczonych najważniejsze jest aktualnie to, aby cała uroczystość po prostu się odbyła, a sprawy finansowe są odrzucone zupełnie na drugi plan. Dla branży ślubnej, która przeszła ciężko przez każdy z lock downów jest to światło w tunelu, dzięki czemu istnieje możliwość na odbudowanie całego rynku od nowa.

Wesele w czasie pandemii

Po trzecie, odbywa się więcej uroczystości o charakterze kameralnym

Na koniec warto także pamiętać o tym, że niejedna para w dzisiejszych dynamicznych, zmiennych i niepewnych czasach stawia na uroczystość o charakterze kameralnym. Zdecydowanie więcej organizuje się obecnie wesel mniejszych, niż dawniej. Narzeczeni często zapraszają tylko i wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, pomijając tak zwanych gości dodatkowych, na przykład dalszych znajomych i kuzynostwo. Kameralne uroczystości tzw. mikrośluby stały się bardziej popularne i można powiedzieć, że uznaje się je za równie atrakcyjne jak wesela z ogromną ilością osób.

Jak zatem doskonale widać na podstawie trzech powyższych punktów, pandemia znacząco zmieniła aktualną branżę ślubną. Przede wszystkim wzrosło zainteresowanie organizacją ślubu. Dodatkowo zauważyć można, że parom coraz mniej zależy na jakimkolwiek oszczędzaniu podczas przygotowań do tego ważnego wydarzenia. Co też nie jest bez znaczenia, odbywa się więcej niż przed pandemią imprez weselnych w mniejszym, kameralnym gronie, które mają charakter dużo mniej huczny. Wydaje się, że obecny stan rzeczy będzie jeszcze długo trwał i wszelkie jego zmiany zależne będą oczywiście od sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie.

Dodaj komentarz