Ślub w Boże Narodzenie
Aby zarezerwować sobie termin na ślub w Boże Narodzenie, trzeba zrobić to naprawdę z dużym wyprzedzeniem. Dwa dni świąt 25 lub 26 grudnia należą do najpopularniejszych dat. Obiektywnie rzecz biorąc ślub w święta Bożego Narodzenia ma naprawdę wiele zalet i to z różnych punktów widzenia.
Szczęśliwa data
W nazwie grudzień znajduje się R, co dla par przesądnych ma istotne znaczenie. Wybór właściwego miesiąca, a nawet dnia ślubu dla par przesądnych obarczony jest wieloma ograniczeniami, a ponieważ grudzień ma ich niewiele, a za to posiada wspomniane R, dlatego tak chętnie jest wybierany. A poza tym grudzień to miesiąc radości, optymizmu i oczekiwania na dobre dni.
Zimowa aura
Grudzień to też zimowa aura. Gdy sypnie śniegiem, a wokół zrobi się biało, tworzy się fantastyczna scenografia do ślubu. Trzeba mieć tylko trochę szczęścia, ponieważ ostatnio rzadko się zdarza, by Boże Narodzenie było białe. Oczywiście śnieg to nie jedyny element scenografii sprzyjającej rodzinnym uroczystościom. Pięknie ozdobione miasta, udekorowane choinki na ulicach i w domach, wszędzie tworzą odświętną dekorację. Naprawdę niewiele trzeba by podtrzymać urodę zewnętrznego świata i przenieść ją do kościoła do weselnych ozdób. Zimowa aura, świat zasypany śniegiem to wspaniała scenografia do sesji zdjęciowej dla młodej pary. Wszelkie konotacje z sannami, kuligami, nartami, ogniskami na śniegu, zimową wspinaczką to przepiękne motywy zdjęciowe.
Z zimową aurą związana jest jedna niedogodność, temperatura. Ale i tę można przezwyciężyć, a wspaniałe bogate okrycia dla panny młodej rekompensują i tę drobną wadę.
Świąteczne przygotowania
Ślub w Boże Narodzenie ma jedną doskonałą zaletę – świąteczne przygotowania. Wszyscy uczestnicy ślubu od tygodni przygotowują się na obchody kolejnych świąt. Wielkie sprzątanie, zakupy, gotowanie, kupowanie prezentów sprzyja, po pierwsze, emocjom, które narastają w każdym z uczestników, a po drugie przygotowują mieszkania i kuchnie przede wszystkim na wielki najazd gości. Jednym z argumentów, przemawiających za ślubem w Boże Narodzenie jest właśnie owe ” za jednym zamachem”. Bo przecież nawet jeżeli wesele, obowiązkowe przecież po każdym ślubie, odbywa się w zewnętrznym lokalu, to poprawiny najczęściej już w domu. Nawet jeżeli wiele gości mieszka w hotelach to część z nich i tak trzeba przyjąć w domu. W wariancie wesela gdzieś poza miastem, w ośrodku z pokojami, zawsze pozostanie ktoś kogo wypada zaprosić potem do swojego domu. Dlatego połączenie świątecznych przygotowań z datą ślubu w Boże Narodzenie ma tu głębokie uzasadnienie.
Weselna scenografia
Święta Bożego Narodzenia inspirują również do wspaniałej świątecznej oprawy sali weselnej. Trudno wyobrazić sobie ciekawszą i bardziej inspirującą scenografię weselnego przyjęcia. Wspaniale udekorowana choinka, tematyczne stroiki, być może kominek z palącym się ogniem stworzą wyjątkową i odświętną w sposób jak najbardziej naturalny atmosferę. Również weselne menu może nawiązywać do bożonarodzeniowych i zimowych potraw, tworząc jedną spójną oprawę dla ślubu w Boże Narodzenie.
👰 Blogerka ślubna 💍 i ekspertka w organizacji ślubów i wesel 💐 Tworzę niesamowite uroczystości od 10 lat 🎉 Dołącz do mojego świata pełnego miłości i magii weselnej!
4 comments
Pomysł bardzo ciekawy, jednak nie wiem jak frekwencją na takim weselu. Data na pewno bardzo kontrowersyjna, warto będzie to przedyskutować z rodziną i znajomymi.
Ślub w borze narodzenie to jednocześnie zły i dobry pomysł, zacznijmy od tego że mam bardzo mało śniegu w obecnych czasach, bardziej to ciapka, ale muszę przyznać że biel sukni połączona z dużą ilością białego puchu daje wspaniały efekt i zdjęcia wyglądają bardzo pięknie. Jest jeszcze magia świąt i otaczającej nas dobroci i miłości. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Myślę, iż jest to ciekawa propozycja, połączenie dwóch sporych wydarzeń 🙂
Moim zdaniem za dużo uroczystości jak na jeden okres 🙂